KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12804447
*
nr 1280 4447
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Maria. Nutida, ej signerad. Olja på pannå, 30x30 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 20:02:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 09:10:51
1
1.100 kr
6/10 14:11:29
1
3.200 kr
6/10 15:30:37
2
800 kr
6/10 15:30:37
1
900 kr (Budbetjänt)
6/10 15:31:20
2
1.000 kr
6/10 15:31:20
1
1.100 kr (Budbetjänt)
7/10 19:43:16
3
1.500 kr
7/10 19:43:16
1
1.600 kr (Budbetjänt)
7/10 19:44:12
4
2.200 kr
7/10 19:44:12
1
2.400 kr (Budbetjänt)
7/10 19:47:26
4
2.600 kr
7/10 19:47:26
1
2.800 kr (Budbetjänt)
7/10 19:50:20
3
3.000 kr
7/10 19:50:20
1
3.200 kr (Budbetjänt)
7/10 19:53:34
3
3.400 kr
7/10 19:55:18
1
3.600 kr
7/10 19:57:34
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad maria nutida olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1280 4447
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Maria. Nutida, ej signerad. Olja på pannå, 30x30 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 09:10:51 | 1 | 1.100 kr |
6/10 14:11:29 | 1 | 3.200 kr |
6/10 15:30:37 | 2 | 800 kr |
6/10 15:30:37 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
6/10 15:31:20 | 2 | 1.000 kr |
6/10 15:31:20 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
7/10 19:43:16 | 3 | 1.500 kr |
7/10 19:43:16 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
7/10 19:44:12 | 4 | 2.200 kr |
7/10 19:44:12 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
7/10 19:47:26 | 4 | 2.600 kr |
7/10 19:47:26 | 1 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
7/10 19:50:20 | 3 | 3.000 kr |
7/10 19:50:20 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
7/10 19:53:34 | 3 | 3.400 kr |
7/10 19:55:18 | 1 | 3.600 kr |
7/10 19:57:34 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad maria nutida olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30